Skip to main content

Slaptas taškas

 

Sveikiname radus slaptą punktą. Dabar – takeliu palei tvorą iki gatvės, sukite dešinėn ir atgal Šiaurės stotį. Finišas! Neužmirškite užfiksuoti sugrįžimo laiko!

Įdomu: siauruko linija per Švenčionėlius ėjo nuo didžiosios geležinkelio stoties, sutapdama su prieš Jūsų akis esančia Partizanų gatve. Palei ją telkėsi geležinkelių infrastruktūros pastatai, kurių vienas įspūdingiausių - mūrinis siauruko remonto depas. Arkos formos raudonų plytų pastatą išvysite grįždami į finišą, dešinėje.
Depe vienu metu stovėjo arba buvo remontuojama iki 12 garvežių, o šalia pastato buvo sukonstruotas apskritimo formos garvežio pasukimo įrenginys. Ant jo užvažiavus sunkiam garvežiui, vienintelis darbininkas, pasitelkęs medinį baslį, ratu sukdavo įrenginį su ant jo stovėjusia mašina, taip apsukdamas garvežį į priešingą pusę arba norimu kampu - tiesiai į depo celę.
Sovietmečiu nunykus siaurukui, palei Partizanų gatvę suklestėjo ketaus liejinių gamykla, vadinta tiesiog liejykla. Tai - prieš jūsų akis esanti didžiulė industrinė teritorija. Neįtikėtina, tačiau liejykloje tebedirbo siauruko garvežys, vardu Kukūška: perdarytas į krosnį, jis šildė patalpas. Po 90-ųjų Švenčionėlių Kukūška atgimė dar kartą - išvykęs į Anykščius ir jis ir šiandien velka siauruko sąstatą su turistais.